Pierwsze zajęcia Pole Dance

Wiele kobiet zmaga się z obawami związanymi ze sporym wysiłkiem fizycznym, który trzeba włożyć w ten rodzaj tańca. Silne mięśnie ramion, brzucha i nóg, ekstremalne rozciągnięcie, odpowiednia masa ciała… To nie dla mnie… Tak myślimy o sobie, gdy zastanawiamy się nad rozpoczęciem trenowania pole dance. Jednak zupełnie niepotrzebnie! Są to zupełnie niepotrzebne obawy, ponieważ właśnie nad tym będziesz pracowała na zajęciach pole dance. Z pomocą wykwalifikowanych instruktorek krok po kroku przygotujesz swoje ciało do trudniejszych figur i kombinacji na rurce.
1. Ubiór:
Im mniej ubrań masz na sobie tym lepiej – właśnie taka zasada panuje na zajęciach pole dance. Każda z nas, na swoje pierwsze zajęcia najchętniej ubrałaby się w kombinezon, jednak sprawiłby on nam problem z wykonywaniem figur na rurce. Na zajęciach idealnie sprawdzą się zatem szorty i stanik sportowy. Podczas treningu przekonasz się, że ciało jest Twoim najlepszym przyjacielem. Według zasady „im mniej, tym lepiej” gołe ciało będzie lepiej trzymało się rurki, niż to ubrane. Tak, wiemy, że rozebrać się przed obcymi kobietami jest krępujące ale uwierz że z czasem poczujesz się swobodniej i przyjście na trening w samych szortach i topie będzie czymś zupełnie normalnym.
2. Całusy od rurki:
Pole dance to niesamowita zabawa i przyjemność, jednak ma on swoje minusy. Na samym początku Twojej przygody z pole dance, po treningu mogą pojawić się na ciele małe lub duże siniaki (po angielsku nazywane: pole kisses). Oprócz siniaków pojawiają się również zakwasy oraz bóle mięśni, co jest naturalnym zjawiskiem po każdym treningu. Z czasem skóra przyzwyczaja się do kontaktu z rurą i siniaki stają się coraz rzadsze, chociaż z doświadczenia wiemy, że dla kursantki z dłuższym stażem siniak staje się wręcz pożądany, ponieważ świadczy o udanym treningu.
3. Pole Dance jest dla każdego:
W tym sporcie Twoja waga, płeć i wiek nie ma znaczenia. Nie ważne jest to czy kiedyś ćwiczyłaś, ponieważ pole dance będzie budował fundament Twojej siły a potem ją systematycznie zwiększał. Najważniejsze jest to, ile włożysz serca w to co będziesz robiła i wiara, że sobie poradzisz. Nie musisz być wysportowana i rozciągnięta. Idź na zajęcia z pozytywnym nastawieniem, baw się dobrze i spędź czas z niesamowitymi kobietami, które są na tej samej drodze co Ty. Pole dance pozwoli Ci poznać swoje ciało i zaakceptować je.
4. Olejki i balsamy – wróg rurki:
Niestety, jeśli balsamowanie ciała to Twój codzienny rytuał, będziesz musiała z niego zrezygnować na dzień przed treningiem pole dance.
Niestety kosmetyki nawilżające, a nawet niektóre żele do kąpieli użyte dzień przed treningiem skutkują złą przyczepnością do rurki. Jednak
pamiętaj, że to jest kwestia bardzo indywidualna – sama sprawdź to na sobie, a może znajdziesz dla siebie kosmetyk, który nie zmniejsza przyczepności?
5. Biżuteria:
Pierścionki, naszyjniki, zegarki czy bransoletki na czas treningu należy koniecznie zdjąć. Przede wszystkim chodzi o Twoje bezpieczeństwo – podczas rurkowych akrobacji kolczyki mogą wbić się w skórę a pierścionki pokaleczyć palce. Zakaz noszenia biżuterii na treningach pole dance jest również podyktowany dbałością o stan Twojej biżuterii oraz rurki, która porysowana biżuterią, znacząco zmniejsza komfort treningu.
6. Pole dance a modelowanie sylwetki:
Podczas treningów aktywujemy mięśnie każdej partii ciała, dając przewagę zajęciom pole dance nad siłownią, na której skupiamy się przeważnie na konkretnej jednej czy dwóch partiach mięśni. Warto zaznaczyć, że pole dance mocno aktywuje mięśnie, które są odpowiedzialne za stabilizację kręgosłupa i jego odciążenie, a silne mięśnie kręgosłupa niwelują uporczywe bóle pleców. Przy zdrowym trybie życia, regularne treningi pole dance’u zwiększą masę naszej tkanki mięśniowej, co przełoży się na lepszy wygląd sylwetki ale również samopoczucie, bo jak wiadomo “w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Trenowanie pole dance’u ma również pozytywny wpływ na koordynację ruchową, ogólną kondycję kondycję oraz wytrzymałość.