Korzyści płynące z trenowania Pole Dance

Czy poprzednim wpisem rozwiałyśmy Twoje obawy związane z trenowaniem pole dance? (jeśli jeszcze nie czytałaś/eś, odsyłamy do artykułu: Mitologia Pole Dance) Mamy nadzieję, że odpowiedź brzmi „TAK!”. Jeśli jednak to nie pomogło, pozwól Nam przedstawić korzyści płynące z treningów  tego sportu. Oczywiście jest ich ogrom i można by wymieniać je w nieskończoność, jednak przy współpracy z naszymi wykwalifikowanymi w tej dziedzinie ambasadorkami, wybrałyśmy pare najważniejszych, które mogą sprawić, że odnajdziesz najbliższe studio pole dance i zapiszesz się na swoje pierwsze zajęcia. 🙂

1. PRACUJE CAŁE CIAŁO. Podczas ćwiczeń pracują wszystkie mięśnie ciała, więc pole dance to idealny wybór, gdy chcemy wymodelować czy wyszczuplić swoją sylwetkę a przy tym świetnie się bawić. Ciągłe opanowywanie ćwiczeń wzmacniających, ujędrniających i rozciągających ciało wpływa bardzo korzystanie na naszą figurę. Podczas pracy całego ciała i wykonywania ćwiczeń na obie strony unikniemy wszelkiego rodzaju dysproporcji.

~Dominika Tatarynowicz

2. ZWIĘKSZENIE PEWNOŚCI SIEBIE. Trenowanie pole dance to idealny rodzaj sportu, który skutecznie zwiększa w nas poczucie pewności siebie. Treningi opierające się na skuteczności, systematyczności oraz efektywności zdecydowanie mają duży wpływ na budowanie korzystnego wizerunku samego siebie. Wysiłek jaki wkładamy w ćwiczenia na rurce oraz szybko widoczne zmiany naszej sylwetki wpływają na zwiększenie poczucia własnej wartości, jak również na pozbycie się wszelkich kompleksów oraz chorobliwej nieśmiałości. Z treningu na trening widoczne mięśnie, lepsza wytrzymałość fizyczna oraz odporność psychiczna, sprawia, że lepiej czujemy się ze sobą i coraz bardziej sobie ufamy, co przekłada się na przełamanie wstydu i akceptację własnego ciała.

~Magdalena Torba

3. ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA I KOORDYNACJI RUCHOWEJ. Pole dance to nie tylko trening siłowy i stretching. Ćwiczenie poszczególnych figur wymaga świadomości własnego ciała. Uczy wykorzystywać odpowiednie mięśnie, a tym samym poprawia koordynację ruchową, umiejętność utrzymania równowagi i balansowania. Wszystkie te aspekty są niezwykle przydatne, gdyż układy pole dance składają się z różnych sekwencji. Regularne ćwiczenia rozwijają te umiejętności dzięki czemu łatwiejsze stają się nie tylko treningi, lecz również ruchy wykonywane na co dzień.

~Kaja Jabłonowska

4. ZNIWELOWANIE STRESU. Ćwiczenia przez stymulację pracy mózgu, zwiększają wytwarzanie substancji odpowiedzialnych za zmniejszenie stresu i polepszenie jakości snu. Osoby, które regularnie uprawiają sport, nie mają żadnych problemów ze snem. Według czasopisma „Behavioral Brain Research” pojedyncza sesja ćwiczeń podnosi we krwi poziom hormonów odpowiedzialnych za dobrą pamięć!

~Arleta Paszkiewicz

5. AKCEPTACJA WŁASNEGO CIAŁA. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że pole dance odmienił moje postrzeganie siebie. Widzę to również wśród swoich kursantek. Często wstydzimy się fałdki, rozstępów… a są to rzeczy naturalne i nikt nie wygląda tak jak modelki w odpowiedniej pozie. Pole dance zdecydowanie pozwala na zaakceptowanie swojej figury, przyzwyczaja Nas do widoku Naszego ciała takim jakie jest na prawdę, nie w getrach push-up.

~Klaudia Gajewska 

Zalet trenowania pole dance jest masa, nie sposób ich wszystkich wymienić. Nasza rada jest taka- wybierz się na pierwsze zajęcia i sama/sam się przekonasz. A jakbyś szukała odpowiedniego stroju do pole dance, zapisz sobie naszą nazwę!