Jaki strój do pole dance wybrać?

  1. Strój do pole dance –
    co założyć na zajęcia? 

Pole Dance to intensywny trening wytrzymałościowy, wzmacniający całe ciało. W trakcie treningu nie możemy pozwolić sobie na legginsy czy topy z długim rękawem, ponieważ materiał ślizga się po rurce, a więc wykonywanie figur, przejść czy trudniejszych trików będzie utrudnione. 

Z uwagi na “przyczepność” dobrze dobrany strój ma ogromne znaczenie. Odpowiada on nie tylko za nasz komfort, ale zapewnia również bezpieczeństwo podczas treningu. 

  1. Jaki powinien być strój do pole dance? 

Strój do pole dance ma przede wszystkim być wygodny, nie krępować ruchów i odsłaniać możliwie jak najwięcej ciała. Odkryta skóra rąk, nóg, brzucha zapewni nam lepszą przyczepność na rurce. 

  1. Z jakiego materiału powinien być strój do pole dance? 

Strój do pole dance powinien zawierać w sobie minimum 7% lycra/elastan. Dlaczego? Aby można go było swobodnie zdjąć po treningu ze spoconego ciała. Co więcej dzięki zawartości tych włókien mamy pewność, że przy zdejmowaniu i zakładaniu topu lub szortów, strój nie uszkodzi się. 

Dobrze jest również zadbać o odpowiednią termoregulację dla skóry. Dlatego świetnie się sprawdzi odzież wykonana z cienkich
i delikatnych materiałów z dodatkową funkcją odprowadzania wilgoci. Dzięki temu nasza skóra, będzie mogła swobodnie oddychać w trakcie treningu.

  1. Top do pole dance 

Ważne jest to, aby góra stroju była obcisła i dobrze trzymała biust. Nie powinnyśmy zakładać luźnych koszulek, ponieważ podczas wykonywania figur odwróconych (do góry nogami) koszulka może utrudniać chwyt lub opadać na twarz, co może być niebezpieczne. Ponadto góra stroju do pole dance powinna dobrze trzymać biust, aby w trakcie treningu nie było żadnych niespodzianek 😉 . 

Pamiętaj, że oprócz tego, że góra stroju do pole dance ma być funkcjonalna i wygodna musisz się w niej przede wszystkim dobrze i swobodnie czuć. 

  1. Szorty do pole dance 

W przypadku szortów najlepiej sprawdzą się te z elastycznego materiału. Dlaczego? Po pierwsze idealnie dopasują się do Twojej sylwetki, a po drugie nie będą wpijać się w ciało, dzięki czemu będziesz mogła czuć się komfortowo podczas treningu. 

Skoro materiał mamy omówiony, to jaki krój wybrać? Bikery, krótkie spodenki a może szorty? Na zajęciach pole dance potrzebujemy dużej przyczepności do rurki. Dlatego im mniej masz na sobie tym lepiej. 😉 Najlepiej sprawdzą się szorty o kroju majtek. Dzięki nim zapewnisz sobie lepszy chwyt oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych figur i przejść. 

  1. Wygląd, estetyka, krój 

O tym chyba nie musimy wspominać. Wybieraj to co Ci się podoba, to w czym będziesz czuła się pewnie i komfortowo. I takie właśnie stroje znajdziesz w naszym sklepie Sunrise Style! W ofercie znajdziesz zestawy w różnych wzorach i kolorach a także kroje bardziej sportowe oraz te mega sexy! 

Każda kobieta – i duża i mała – znajdzie u nas coś dla siebie! 🙂